Zastřešujeme nestátní neziskové organizace v České republice

Asociace pro mezinárodní otázky zve na nástupní projev ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) Vás srdečně zve k účasti na prvním veřejném vystoupení nového ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka, který pronese ve čtvrtek 18. října svůj nástupní projev. Poté bude následovat moderovaná diskuze. Akce se uskuteční od 17. hodin v Barokním refektáři kláštera dominikánů v Praze.

Datum a čas: čtvrtek, 18. října 2018, 17:00 – 18:30

Místo: Barokní refektář kláštera dominikánů, Jilská 235/7a, 110 00 Praha 1

Pracovní jazyk: čeština s tlumočením do angličtiny

Tomáš Petříček bude jmenován ministrem zahraničních věcí prezidentem republiky v úterý 16. října 2018. Byl nominován Českou stranou sociálně demokratickou, jejímž je aktivním členem. Jaké jsou priority a zahraničněpolitické cíle nového ministra a jak jich bude chtít dosáhnout? Dočkáme se promyšlené a strategické formulace zahraniční politiky, která efektivněji přispěje k zajištění budoucnosti České republiky v současném nestabilním mezinárodním prostředí? Jak by měla ČR přispívat k řešení globálních problémů a zároveň zohledňovat požadavky, zájmy a obavy českých občanů? Přijďte si poslechnout nástupní projev nového ministra a diskutovat s ním nad aktuálními mezinárodními otázkami.

Program:

17:00 – 17:05 Přivítání a úvodní slovo ředitelky AMO Vlaďky Mušálkové

17:05 – 17:25 Nástupní projev ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka

17:25 – 18:30 Diskuze s publikem moderovaná redaktorem Českého rozhlasu Plus Michaelem Rozsypalem

Vstup volný po předchozí registraci zde: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVHrlGPvlz2RrR2lLLEFH_-H563uTdOrlyWRMBjeBZUWqYlQ/viewform

Sdílejte: